Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-04-14 15:23:08

Festiwal Apostrof zawita do Poznania

2017-05-15 — 2017-05-21 Empik Megastore, Poznań

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury. Między 15 a 21 maja do Poznania przyjadą Jonathan Carroll, Jakub Żulczyk, Magdalena Witkiewicz i Katarzyna Berenika Miszczuk. Kuratorem tegorocznej edycji Apostrofu

Cena biletu: Wstęp wolny!

Z okazji premiery „Kolacji wrony” Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury i poznański Empik odwiedzi popularny pisarzy amerykański – Jonathan Carroll - twórca „Krainy Chichów” czy „Zakochanego Ducha”. Czytelników z pewnością ucieszy także spotkanie z Jakubem Żulczykiem, który postawił już ostatnią kropkę w powieści „Wzgórze psów”. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych książek tego roku. Solidnej dawki humoru i słowiańskich obyczajów dostarczy nowa książką Katarzyny Bereniki Miszczuk – „Żerca”. To już trzecia część bestsellerowego cyklu „Kwiat paproci”. Z kolei Magdalena Witkiewicz przekona miłośników literatury kobiecej, że nawet najbardziej niepozorna decyzja, może wpłynąć na całe życie. Właśnie o tym jest jej niedawno wydana powieść „Czereśnie zawsze muszą być dwie”.
Opiekę kuratorską nad tegoroczną edycją festiwalu objął jeden z najbardziej cenionych polskich współczesnych pisarzy – Szczepan Twardoch. Autor od samego początku bierze czynny udział w przygotowaniach do festiwalu, współtworzył program - zaproponował kilku z zaproszonych autorów oraz tematy dyskusji. O szatę graficzną Apostrofu zadbał malarz, twórca znanych rzeźb i instalacji – Radek Szlaga. Artysta w projekcie powrócił do tradycyjnej formy plakatu.
W dniach od 15 do 21 maja w siedmiu miastach Polski, odbędzie się prawdziwa uczta dla miłośników literatury. Na uczestników czekają spotkania z autorami, panele dyskusyjne i wydarzenia specjalne. Poza Poznaniem festiwal zawita do Katowic, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Warszawy i Szczecina. Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury jest organizowany przez Empik. To podziękowanie dla czytelników, którzy – wbrew statystykom – z entuzjazmem podchodzą do książek i ich autorów.

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
15-21 maja 2017 roku
Organizator: Empik
Miasta festiwalowe: Szczecin, Katowice, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Warszawa

Miejsce wydarzenia

Logo: Empik Megastore

Empik Megastore

Ratajczaka, 44
61-816 Poznań

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus